Zápis do 1. třídy

YYMR6

Z088H

Termín zápisu: čtvrtek - 7. duben 2022

Základní informace o organizaci a průběhu zápisu:

Na adrese https://aplikace.zapisyonline.cz se od 14.2.2022 zaregistrujete k zápisu do 1. třídy pro školní rok 2022/2023 a vyberete si volný čas zápisu. Registrovat se a přijít k zápisu musí i děti žádající o odklad k povinné školní docházce.

Na Vámi zadaný e-mail při registraci Vám přijdou veškeré informace. Z odkazu v emailu si vyplňte a vytisknete Žádost o zápis dítěte do 1. ročníku základní školy nebo Žádost o odklad povinné školní docházky (podepsaný musíte dodat do školy před termínem zápisu) - viz níže.
Přihlášku si můžete vyplnit v programu Adobe Acrobat Reader ( https://acrobat.adobe.com/cz/cs/acrobat/pdf-reader.html?promoid=C4SZ2XDR&mv=other ) nebo vytisknout a doplnit ručně.

Podepsané přihlášky oprávněnou osobou musí být doručeny  škole ZŠ a MŠ Jevišovice:

1. Doporučeným dopisem,
  2. Osobně do kanceláře ZŠ a MŠ Jevišovice v čase 8.00 - 12. 00 hodin
  3. Datová schránka školy - cy7iyj6

Poslední den přijetí přihlášek je 6. 4. 2022 do 12.00 hodin. On-line zápis nenahrazuje přihlášení k zápisu. Přihláška musí být škole doručena.

K zápisu jsou potřebné následující dokumenty:

• rodný list dítěte (nebo jeho ověřená kopie)
  • občanský průkaz zákonného zástupce (jiný doklad, např. rozhodnutí soudu o opatrovnictví,...)
  • rozhodnutí o odkladu školní docházky, pokud bylo v minulém roce vydáno

Budete-li žádat o odklad povinné školní docházky musíte nejpozději v den zápisu dodat:

• zprávu z vyšetření v pedagogicko-psychologické poradně (nebo z SPC)
  • doporučení ošetřujícího nebo odborného lékaře k odkladu (stačí i od dětského lékaře)
  • Žádost o odklad (součástí e-mailu, který Vám dojde po registraci)

KRITÉRIA PRO PŘIJÍMÁNÍ DĚTÍ DO TŘÍD 1. ROČNÍKU PRO ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

V souladu s §164 odst. 1, písm. a) a § 165 odst. 2, písm. b) zákona 564/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, stanovil ředitel školy pro následný školní rok 2020/2021 cílovou kapacitu prvního ročníku takto:

• max. počet otevíraných tříd - 1

V jakém věku se dítě přihlašuje do školy?

Povinná školní docházka začíná počátkem školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne šestého roku věku, pokud mu není povolen odklad.

Dítě, které dosáhne šestého roku věku v době od září do konce června příslušného školního roku, může být přijato již v tomto školním roce, je-li přiměřeně tělesně i duševně vyspělé a požádá-li o to jeho zákonný zástupce.

Podmínkou přijetí dítěte narozeného v období od září do konce prosince je také doporučující vyjádření školského poradenského zařízení.

Kdo musí přihlásit dítě do školy?

Jeho zákonný zástupce. Na požádání se prokáže občanským průkazem nebo opatrovnickým rozhodnutím soudu o přidělení dítěte do péče.

Jakým způsobem přihlásíme dítě do ZŠ?

Zákonný zástupce přihlásí své dítě odevzdáním vyplněné a podepsané Přihlášky k základnímu vzdělávání, kterou obdrží v e-mailu po zaregistrování na https://aplikace.zapisyonline.cz
V souladě se správním řízení ředitel vydá rozhodnotí o přijetí nebo nepřijetí žáka do první třídy.

Pokud dítě není zralé do školy?

Zákonný zástupce požádá písemně v  školu o odklad (obdrží v e-mailu po registraci). Žádost musí být doložena posouzením pedagogicko-psychologické poradny a také posouzením odborného lékaře nebo klinického psychologa. Požadované dokumenty musí být k dispozici již v době konání zápisu a rodiče je v tento den dodají.

Jak a kdy se dozvíme o přijetí do vaší školy?

Podáním písemné přihlášky se zahajuje správní řízení. Ředitel školy rozhoduje o přijetí na základě platných právních předpisů. Výsledky rozhodnutí jsou zveřejněny na webových stránkách školy bezodkladně, nejpozději do 30 dnů po konání zápisu.

Vydané rozhodnutí nabývá právní moci po 15 dnech. Zákonný zástupce má právo podat odvolání ke krajskému úřadu v Brně. Toto odvolání podá písemně řediteli školy a jeho prostřednictvím bude odesláno krajskému úřadu.

10.2.2022

Created by © 2014 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign