.

Vážení rodiče,

upozorňujeme Vás, že se v naší mateřské škole vyskytlo střevní onemocnění – roup dětský. Věnujte opravdu zvýšenou pozornost  prevenci a sledování příznaků onemocnění.

Příznaky:

Objevuje se nepříjemný pocit svěděnípálení uvnitř a kolem konečníku. Dítě se škrábe a na konečcích prstů mohou ulpět oplozená vajíčka. Neumyté ruce mohou být zdrojem opětné nákazy -autoinfekce. Onemocnění se může projevit zvýšenou únavou, neklidem, bolestí břicha, průjmem, podrážděností. Ve stolici se začínají objevovat nejen oplozená vajíčka, ale i dospělí jedinci.

Je třeba dodržovat zvýšená hygienická opatření: mytí rukou po toaletěpřed jídlem, důkladné mytí celého těla, především pak konečníku a stříhání nehtů na krátko.

Co dělat :

*Pyžamo ze školky i spodní prádlo vyperte na co nejvyšší teplotu.

*Ostříhejte dětem nehty.

* Sledujte své dítě zda nevykazuje příznaky onemocnění.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Ve středu 8.12.2021 v 8:30 hod. v sále Komenia děti shlédnou pohádku sehranou velkými marionetami.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

V pondělí 29.11. v 8.15 hod. děti shlédnou v sále Komenia zábavné artistické a kouzelnické představení Milana z Třebíče

V pondělí 15.11.2021 v 8:45 hod. se děti mohou těšit na "MUZIKÁLEK" v sále Komenia

V pondělí 25.10.2021 v 9:30 přijede za dětmi Divadlo Barborka z Brna s divadelním představením

"Do pohádky za zvířátky" (Ekologie, poznáváme a chráníme přírodu)

Ve čtvrtek 14.10.2021 v 16.00 hod.
 zveme všechny děti a rodiče na

"Podzimní putování" s plněním různých zajímavých úkolů.
Trasa:
od Komenia do Střelic a zpět na nádvoří Starého zámku.

S sebou dobrou náladu.
V případě nepříznivého počasí se akce ruší.

Created by © 2014 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign